Cegły z domami dla pszczół

Ciekawostki

Owady są niezbędne dla przetrwania ludzkości na Ziemi. Jeśli owady miałyby zniknąć, zniknęłyby też prawie wszystkie rośliny kwitnące. To spowodowałoby wyginięcie prawie całego życia.

Nowoczesne budynki z reguły nie tworzą odpowiedniego środowiska dla owadów, a nawet ptaków czy innych zwierząt. Rozwiązanie problemu zaproponowała angielska firma Green&Blue tworząc produkt, który łączy naturę z naszymi budynkami. Dosłownie. 

Bee Bricks

Firma dostarcza rozwiązań pozwalających na wkomponowanie w budynki domów dla pszczół, ptaków, a nawet nietoperzy. Najpopularniejszy produkt to Bee Bricks – bloczki, które zastępują cegłę w ścianie, zapewniając eleganckie miejsce do gniazdowania dla kilku gatunków pszczół nie żyjących w ulach. 

Jest kilka warunków: cegły dla pszczół muszą być skierowane na południe i znajdować się na wysokości co najmniej jednego metra nad ziemią. Inne warunki dotyczą domków z gniazdami dla języków, które muszą znajdować się w zacienionym miejscu i na wysokości co najmniej 5 m.

Nowoczesne materiały, metody i style budowlane usunęły naturalne siedliska tych zwierząt, co jest jednym z czynników prowadzących do spadku ich liczebności. Cegły z domami dla pszczół zostały stworzone, aby uczynić z domów schronienie dla dzikich zwierząt.

Ekologia w architekturze

Jako ludzie starajmy się wnosić pozytywny wkład w ekosystem. A jako projektanci domów i konstruktorzy – dostarczajmy rozwiązań umożliwiających wnoszenie takiego wkładu.

Dlatego nasze projekty są ekonomiczne, przyjazne środowisku i energooszczędne. Dodatkowo po konsultacji z konstruktorem umieszczenie tego rodzaju cegły w bryle budynków powstałych w oparciu o nasze projekty może okazać się prostsze niż myślisz!

Podziel się:

Najnowsze wpisy

Porozmawiajmy o Twoim domu

W A1X dajemy z siebie wszystko, aby dostarczyć Ci innowacyjny i funkcjonalny projekt pełen praktycznych rozwiązań.